Najsłynniejszy Viper świata na sprzedaż. W środku czeka (niemiła) niespodzianka

Najsłynniejszy Viper świata na sprzedaż. W środku czeka (niemiła) niespodzianka

Dodge Viper "Defender"
Dodge Viper "Defender"
Źródło zdjęć: © Bring a trailer | Bring a trailer
Mateusz Lubczański
30.03.2023 15:25, aktualizacja: 30.03.2023 17:18

W serwisie aukcyjnym "Bring a Trailer" pojawiła się nie lada gratka. Na sprzedaż trafił bowiem Dodge Viper z kultowego serialu emitowanego w latach 90. XX wieku.

W czasach, gdy po polskich drogach poruszały się głównie polonezy i maluchy, ten samochód robił wrażenie. Serial Viper opowiadał o specjalnej agencji rządu Stanów Zjednoczonych, która walczyła z kryminalistami przy pomocy opancerzonego Dodge’a Vipera. Oczywiście fabuła była tu naciągnięta jak plandeka na innym polskim pojeździe, ale nie ma co ukrywać, oglądało się to raczej przyjemnie.

  • Dodge Viper "Defender"
  • Dodge Viper "Defender"
  • Dodge Viper "Defender"
  • Dodge Viper "Defender"
  • Dodge Viper "Defender"
[1/5] Dodge Viper "Defender"Źródło zdjęć: © Bring a trailer | Bring a trailer

Jeden z 14 egzemplarzy wyprodukowanych na potrzeby serialu trafił na sprzedaż. Oparty jest na przedłużonym o kilkanaście cali podwoziu Vipera RT/10 z unikatowym nadwoziem wykonanym z włókna szklanego. Pod maską mamy jednostkę V8 połączoną z automatyczną przekładnią. Auto jest wyposażone w 17-calowe felgi, hamulce tarczowe czy wspomaganie. Nie ma jednak żadnych dokumentów, więc nie może być zarejestrowane.

Oczywiście Viper nie ma działających, serialowych gadżetów. Nie ma też radia, klimatyzacji, ani nawet pasów bezpieczeństwa. Łącznie auto przejechało 190 mil (ok. 305 km) i stało zaparkowane od zakończenia produkcji serialu, czyli w 1999 roku. Jeśli więc chcecie nim poszaleć nawet po podwórku, przyda mu się mały remont.

Obecna cena to 75 tys. dolarów, a aukcja kończy się 4 kwietnia 2023 roku. Ogłoszenie można znaleźć pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)