Najdłuższy most na świecie. Kwota budowy zwala z nóg

Najdłuższy most na świecie. Kwota budowy zwala z nóg

Danyang-Kunshan Grand Bridge
Danyang-Kunshan Grand Bridge
Źródło zdjęć: © WP | AP
21.04.2024 20:35

Długie mosty zawsze robiły ogromne wrażenie. To bardzo często cuda inżynierii oraz pokaz możliwości architektonicznych. Najdłuższa konstrukcja tego typu ma 165 kilometrów.

Most, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najdłuższy na świecie znajduje się w Chinach. Danyang-Kunshan Grand Bridge to nie tylko strategiczne połączenie drogowe, ale także część jednego z najważniejszych szlaków kolejowych realizujących połączenia przez szybki pociąg między Pekinem a Szanghajem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Patrząc przez pryzmat tempa realizowanych w Polsce inwestycji, wrażenie może zrobić fakt, że najdłuższy most na świecie powstał w zaledwie 4 lata. Jego wysokość to 30 metrów, a przy budowie pracowało ponad 10 tysięcy osób.

Najdłuższy most na świecie ma 165 km długości
Najdłuższy most na świecie ma 165 km długości© WP

Koszt tego przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 8,5 mld dolarów. Gdybyście dysponowali taką kwotą w gotówce, to ważyłaby ona 85 ton przy założeniu, że byłyby to banknoty 100 $. Za takie pieniądze można kupić kilkanaście egzotycznych wysp, albo 340 Rolls-Royce'ów Droptail, gdyby oczywiście ten najdroższy samochód świata był wyprodukowany w liczbie większej niż 4 sztuki, jak ogłosił producent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)