Nürburgring sprzedany! [aktualizacja]

Nürburgring sprzedany! [aktualizacja]12.03.2014 01:08
Nürburgring sprzedany! [aktualizacja]
Arkadiusz Gabrysiak

Od jakiegoś czasu wiemy, że słynny niemiecki tor Nürburgring boryka się z problemami finansowymi. W zeszłym roku oficjalnie wystawiono go na sprzedaż. W Internecie pojawiła się informacja, że cały kompleks Nürburgring znalazł nowego właściciela.

Informacje o sprzedaży słynnego niemieckiego toru pojawiają się nie pierwszy raz. W zeszłym roku głośno było o tym, że nowym właścicielem został klub ADAC, jednak ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Ostatnio Nürburgringiem zainteresowany był sam Bernie Ecclestone, który w tym tygodniu potwierdził, że jego oferta opiewająca na kwotę 50 mln dol. została przebita.

Nie znamy jeszcze oficjalnych szczegółów, jednak w Sieci krążą już informacje, że nowym właścicielem całego kompleksu Nürburgring została wywodząca się z Miami firma HIG Capital, która złożyła ofertę w wysokości około 60-70 mln euro. Niestety, HIG Capital na razie milczy w tej sprawie. Gdy tylko wszystko się wyjaśni, na pewno Was o tym poinformujemy.

[aktualizacja 12 marca]

Okazuje się, że wcześniejsze informacje nie były do końca prawdziwe. W ostatniej chwili ofertę HIG Capital przebiło niemieckie przedsiębiorstwo Capricorn Group, które zajmuje się rozwojem technologii dla przemysły motoryzacyjnego i oferuje przeróżne usługi związane z motosportem. Jeden z oddziałów firmy, który jest równocześnie centrum testowym, znajduje się właśnie w kompleksie Nürburgring.

Capricorn Group za cały kompleks zapłacił ponad 100 mln euro, z czego 25 mln euro ma zostać zainwestowane w rozwój toru i stworzenie jednego wielkiego centrum technologicznego, co ma również pomóc w rozwoju regionu. Nowy właściciel skupi się oczywiście na motosporcie, a tor pozostanie otwarty dla fanów motoryzacji.

Wygląda więc na to, że po okresie niepewności Zielone Piekło w końcu znalazło dobrego właściciela, który zapewni mu świetlaną przyszłość.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)