Muzeum Ducati w Google Maps

Muzeum Ducati w Google Maps26.02.2014 13:40
Muzeum Ducati w Google Maps
Źródło zdjęć: © fot. asphaltandrubber.com
Dominika D.

Włoskie muzeum motocykli Ducati każdego roku przyciąga wielu fanów marki. Teraz nie trzeba wychodzić z domu, żeby obejrzeć skarby zgromadzone w tym miejscu. Jest to możliwe dzięki Google Maps.

Ducati nawiązało współpracę z Google'em i dzięki temu fani marki mogą obejrzeć eksponaty znajdujące się w muzeum za pomocą funkcji Street View. Na ekspozycję muzeum składa się m.in. sala główna, w której wystawionych jest 40 motocykli wokół instalacji w kształcie kasku motocyklowego. Dzięki Street View zobaczymy też siedem sal tematycznych, poświęconych poszczególnym okresom w historii marki. Google uwzględnił także obraz sklepu pamiątkowego Ducati. Zakupów online raczej tam nie zrobimy, ale przejrzeć jego zawartość zawsze można.

Muzeum Ducati zajmuje powierzchnię ok. 850 metrów kwadratowych i co roku odwiedzane jest przez ok. 40 tysięcy osób. Najwięcej gości przybywa zazwyczaj z okazji World Ducati Week, czyli wydarzenia organizowanego dla wszystkich Ducatisti, fanów marki. W tym roku odbędzie się ono na torze Misano we Włoszech. Start już 18 lipca.

428968441257750444
Źródło zdjęć: © fot. autoblog.com

Jeśli chcecie odbyć wirtualną wycieczkę, wystarczy w Google Maps wpisać frazę „Ducati Museum”. Jak wiadomo, nic nie zastąpi obecności tam na miejscu, jednak taka wizyta zza szklanego ekranu może stać się inspiracją do podróży w to miejsce w przyszłości.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa motoryzacyjna. Google Maps umożliwia bowiem zobaczenie takich miejsc, jak muzeum Hondy, muzeum Lamborghini, muzeum Mazdy oraz Centrum Technologiczne McLaren.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)