Mustang Trip Południe już w ten weekend. Tym razem celem są Beskidy

Mustang Trip Południe już w ten weekend. Tym razem celem są Beskidy

Źródło zdjęć: © Autokult | Andrzej Traczyk
08.05.2024 11:24

Bulgot amerykańskich V8 znów rozbrzmi w polskich górach. Za sprawa Stajni Małopolskiej Mustang Klub Polska oraz Fundacji "Mustang Cars Polska" 40 załóg uda się w malowniczą podróż wokół Beskidu Wyspowego. Poza widokami, na uczestnicy odwiedzą także ważne pod kątem motoryzacyjnym miejsca. WP Autokult patronuje medialnie wydarzenie.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Ford Mustang to prawdziwa ikona motoryzacji. Narodzona równo 60 lat temu legenda zapisała się złotymi zgłoskami nie tylko w historii motoryzacji, ale także w popkulturze, stając się wyznacznikiem stylu życia. Nic dziwnego, że dziś samochód ma szerokie grono fanów, które stale się powiększa. W tym także w Polsce.

Mustang Trip Południe jest jednym z dowodów na to. W dniach 10-12 maja drogi Beskidu Wyspowego wypełnią wszelkiej maści amerykańskie coupe spod znaku galopującego rumaka – od najstarszych egzemplarzy z lat 60., aż po te współczesne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nieodzownym elementem amerykańskiego coupe jest soczyste brzmienie V8, które będzie prowadzić akustycznie kordon podczas podróży wypełnionej krętymi drogami i pięknymi widokami. Wyjazd ma charakter rekreacyjno-integracyjny, a uczestników czeka szereg atrakcji. Zaplanowano m.in. konkurs na najciekawszy samochód wyjazdu.

Podczas podróży uczestnicy odwiedzą nie tylko piękną dolinę Popradu, ale także Przełęcz pod Ostrą, gdzie znajduje się kręty odcinek zaliczany od lat zarówno do Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, jak i do Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich.

Start wyprawy zaplanowany jest w Krynicy-Zdrój. Program i więcej szczegółów znajdziecie na stronie Mustang Klub Polska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)