Mrugał światłami, by ostrzec innych kierowców. Dostał mandat i 3 pkt. karne

Mrugał światłami, by ostrzec innych kierowców. Dostał mandat i 3 pkt. karne12.03.2020 12:23
Kierowca zachował się niezgodnie z prawem
Kierowca zachował się niezgodnie z prawem
Źródło zdjęć: © fot. pomorska policja

Używanie świateł drogowych, by ostrzec innych kierowców o policyjnej kontroli, jest niezgodne z prawem i może skończyć się mandatem. Przekonał się o tym kierowca iveco zatrzymany na drodze krajowej 21 w Trzebielinie. Został ukarany 250-złotowym mandatem i 3 punktami karnymi.

Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem, biorący udział w akcji kaskadowego pomiaru prędkości na drodze 21, zauważyli jadące z naprzeciwka białe iveco, którego kierowca kilkukrotnie mrugnął światłami drogowymi.

Ostrzegał kierowców przed patrolem kontrolującym prędkość

Zapewne chciał w ten sposób ostrzec innych o kontroli policyjnej. Problem w tym, że wśród nich znaleźli się także funkcjonariusze policji, którzy zawrócili za dostawczakiem i zatrzymali go do kontroli.

20-letni kierowca iveco został ukarany za korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami. Policjanci nałożyli mandat w wysokości 250 zł i 3 punktów karnych.

Policja ostrzega przed takimi zachowaniami. Może się bowiem zdarzyć, że wśród ostrzeganych kierowców znajdzie się np. poszukiwany przestępca lub pijany kierowca, który dzięki takiej pomocy uniknie kary.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)