Monocab Opel Meriva - taka mała Zafira

Monocab Opel Meriva - taka mała Zafira07.02.2008 16:00
Monocab Opel Meriva - taka mała Zafira
Jacek Filipek

Prezentacja tego modelu na targach samochodowych w Genewie wyznaczyła kolejny etap w rozwoju vanów. Ten typ samochodu nazywany jest monocab-em. Nie jest to upowszechniona nazwa. Oznacza nową pozycję w segmencie, a stosowana jest od czasu pojawienia się jej na rynku w 2003r. Jaki będzie nowy Opel Meriva?

Na boku pojazdu zobaczymy prezentującą się dumnie, mocno wygiętą linię. Uwagę zwraca szczególnie łukowate wygięcie linii okien przy środkowym słupku, które zapewnia doskonałą widoczność pasażerom siedzącym z tyłu. Delikatnie opadający ku tyłowi dach podkreśla dynamiczny charakter samochodu.

„Prezentujemy innowacyjne podejście pozwalające uzyskać jeszcze większą elastyczność w vanach Opla - powiedział przed debiutem pojazdu koncepcyjnego w Genewie Alain Visser, Dyrektor ds. Marketingu GM Europe. „Tworząc system aranżacji foteli Flex7 w modelu Zafira i system FlexSpace koncepcyjnej Merivie, rozpoczęliśmy nową erę w dostosowywaniu wnętrz pojazdów i na zawsze zmieniliśmy świat motoryzacji”.

Warto zwrócić uwagę, że w segmencie Monocab, Opel sprzedaje najwięcej samochodów na rynku, ponieważ co piąty monocab sprzedawany na rynku jest ze znaczkiem tego koncernu.[block position="inside"]10769[/block]

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)