"Wyczyn" 27-latka w BMW. Publikują wideo ku przestrodze

"Wyczyn" 27‑latka w BMW. Publikują wideo ku przestrodze

Wypadek na przejeździe kolejowym
Wypadek na przejeździe kolejowym
Źródło zdjęć: © PKP
24.03.2024 14:26, aktualizacja: 24.03.2024 16:22

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że na przejeździe kolejowym należy zachować szczególną ostrożność, a tym bardziej nie wyprzedzać. Jednak 27-letni kierowca BMW miał inne zdanie i z pełną prędkością "szedł na czołówkę".

Na strzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w Białej Pajęczańskiej (woj. łódzkie) 27-latek z dużą prędkością wyprzedzał auto ciężarowe. Mężczyzna nie zważał nie tylko na sam przejazd, ale też na jadące z naprzeciwka samochody. W ostatnim momencie musiał uniknąć czołowego zderzenia z innym autem.

W efekcie jego BMW uderzyło w rogatki i wylądowało w rowie. Na szczęście bardzo niebezpieczne zdarzenie zakończyło się bez ofiar, a 27-latek został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Biała Pajęczańska: niebezpieczne zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym

Zdarzenie jednak spowodowało spore i długie utrudnienia na przejeździe. Uszkodzoną po zdarzeniu rogatkę trzeba było naprawić, co powodowało dalsze utrudnienia dla kierowców. Przejazd w tym czasie został zabezpieczony, zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa – postawiono znak "stop" i tablice z informacją o uszkodzonej rogatce, a pociągi zwalniały do 20 km/h i podawały sygnał dźwiękowy. Obecni na miejscu policjanci do czasu udrożnienia przejazdu cały czas czuwali nad bezpieczeństwem kierujących przemieszczających się przez przejazd.

Tak jaskrawe łamanie przepisów na przejeździe kolejowym to proszenie się o tragedię. Tym bardziej, że należy pamiętać, że miejsca, gdzie drogę przecinają tory kolejowe są niebezpieczne i wymagają szczególnej ostrożności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (155)