Mniej niż 7 zł za litr. Paliwa tanieją szybciej, niż wynika z prognoz

Mniej niż 7 zł za litr. Paliwa tanieją szybciej, niż wynika z prognoz

Tankowanie wciąż boli, ale już trochę mniej
Tankowanie wciąż boli, ale już trochę mniej
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Aleksander Ruciński
10.08.2022 12:07, aktualizacja: 13.03.2023 16:15

Branżowy serwis e-petrol opublikował średnie ceny paliw obowiązujące na polskich stacjach. Są one zauważalnie niższe niż przed tygodniem. Największe powody do zadowolenia mają kierowcy tankujący benzynę 95.

Rzeczywistość okazała się lepsza niż zeszłotygodniowe prognozy opublikowane tuż przed weekendem. Analitycy e-petrol celowali w 6,84–7,03 zł za litr benzyny i 7,29–7,44 zł w przypadku diesla. W rzeczywistości jest nawet taniej – szczególnie w przypadku ON.

Zdaniem e-petrol średnia cena benzyny bezołowiowej 95 na polskich stacjach spadła poniżej psychologicznej bariery 7 zł za litr, do poziomu 6,86 zł, a więc bliskiego prognozom. Powody do zadowolenia mają też tankujący olej napędowy, który obecnie kosztuje średnio 7,13 zł za litr –- zauważalnie mniej niż przed tygodniem i sporo poniżej piątkowych prognoz.

Najmniejsze różnice dotyczą gazu LPG, który staniał do poziomu 3,27 zł (prognozy wskazywały na 3,25-3,33 zł). Oczywiście trudno mówić o wyjątkowych okazjach. W porównaniu z sytuacją sprzed wybuchu wojny w Ukrainie paliwa wciąż pozostają horrendalnie drogie. Są jednak zauważalnie tańsze niż kilka tygodni temu, co napawa delikatnym optymizmem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)