Mitsubishi zawiesza działalność w Rosji do odwołania. Powodem są "trudności logistyczne"

Mitsubishi zawiesza działalność w Rosji do odwołania. Powodem są "trudności logistyczne"11.04.2022 08:00
W Rosji produkowany jest m.in. model Pajero Sport
W Rosji produkowany jest m.in. model Pajero Sport
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mitsubishi

Rosyjska inwazja na Ukrainę mocno wpłynęła na branżę motoryzacyjną. Do listy marek, które podjęły trudną decyzję, dołącza Mitsubishi. Japoński producent zawiesił produkcję i sprzedaż swoich aut w Rosji.

Trudności logistyczne to oficjalny powód wstrzymania działalności Mitsubishi w Rosji. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że decyzja obowiązuje do odwołania. Japończycy, przynajmniej na razie, nie zamierzają więc całkowicie wycofać się z tamtejszego rynku.

Na mocy ogłoszonego postanowienia zatrzymano fabryki w Kałudze, gdzie wytwarzany jest m.in. SUV Pajero Sport, a także produkowane są podzespoły we współpracy z koncernem Stellantis. Mitsubishi zdecydowało się także na wstrzymanie importu i eksportu, jak również dostawy części.

Na chwilę obecną trudno powiedzieć, jak długo potrwają i w jaki sposób zakończą się wspomniane przestoje. Jak donosi portal Automotive News Europe, wszystko zależy od dalszego rozwoju wojny, sankcji nakładanych na Rosję, a co za tym idzie wpływu na rosyjski biznes i gospodarkę.

Mitsubishi jest jedną z ostatnich zagranicznych marek, które zdecydowały się na wstrzymanie działalności w Rosji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)