Kultowe Mitsubishi Eclipse na sprzedaż. Jest wściekłe, ale na pewno nie szybkie

Kultowe Mitsubishi Eclipse na sprzedaż. Jest wściekłe, ale na pewno nie szybkie

Wygląda agresywnie, ale jeździ raczej tak sobie
Wygląda agresywnie, ale jeździ raczej tak sobie
Źródło zdjęć: © fot. Mecum Auctions
Aleksander Ruciński
08.11.2021 08:48, aktualizacja: 14.03.2023 14:30

Kultowe mitsubishi, którym Paul Walker jeździł w "Szybkich i Wściekłych" niebawem trafi na aukcję. To dobrze zachowany egzemplarz — jeden z sześciu używanych podczas nagrań. Nie jest jednak tak szybki, jak można by się spodziewać.

"Szybcy i Wściekli" to kinowy fenomen, który ma sporą rzeszę fanów na całym świecie. Wpływa to na ogromne zainteresowanie autami, które wystąpiły w tej filmowej serii. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest z pewnością Mitsubishi Eclipse Briana O'Connora, granego przez nieżyjącego już Paula Walkera.

Takie auto niebawem będzie gwiazdą aukcji organizowanej przez Mecum Auctions na Florydzie. Wydarzenie zaplanowano na 6-15 stycznia 2022 roku. Podejrzewam, że zielone mitsubishi eclipse będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. W końcu to wyjątkowy, kolekcjonerski egzemplarz.

Według Craiga Liebermana, doradcy technicznego, który pracował przy pierwszej części "Szybkich i Wściekłych", w produkcji korzystano łącznie z sześciu sztuk. Ta konkretna była prawdopodobnie używana do kręcenia montowanych ujęć.

Mitsubishi Eclipse F&F
Mitsubishi Eclipse F&F© fot. Mecum Autions

Wyjątkowy lakier, ospojlerowanie i naklejki sugerują, że pod maską drzemie prawdziwy potwór. W praktyce jednak znajdziecie tam 140-konną dwulitrówką sprzężoną z dość leniwym automatem. Z takim zestawem trudno mówić o sportowych osiągach.

Z drugiej strony — raczej nikt, kto kupi ten samochód, nie będzie wykorzystywał go do ostrej jazdy. To raczej propozycja do postawienia w ciepłym garażu i cierpliwego czekania na kolejne wzrosty wartości. Przewidywana cena na razie jednak pozostaje nieznana.

Warto wspomnieć, że niedawno sprzedano inne auto z filmowej serii — suprę A80, która zmieniła właściciela za imponujące 550 tys. dolarów. Czas pokaże, czy z eclipse będzie podobnie.

Mitsubishi Eclipse F&F
Mitsubishi Eclipse F&F© fot. Mecum Auctions
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)