Minął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle. Policjanci szybko poznali powód

Minął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle. Policjanci szybko poznali powód

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Policja
02.12.2023 09:00

Kierowca dostawczego volkswagena, jak gdyby nigdy nic, złamał przepisy na oczach policji. Okazało się, że jego nonszalancja była spowodowana nietrzeźwością.

Do zdarzenia doszło w piątek na jednym ze skrzyżowań we Wrześni. Policjanci tamtejszej drogówki oczekujący na zmianę światła, zwrócili uwagę na dostawczego volkswagena, którego kierowca minął radiowóz i przejechał na czerwonym świetle.

"Policjanci natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. W jej trakcie funkcjonariusze wyczuli od 36-letniego mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie policjantów i wykazało prawie promil alkoholu w organizmie kierowcy. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że stan techniczny jego samochodu pozostawia wiele do życzenia" - informuje Sierż. sztab. Łukasz Paterski z biura prasowego poznańskiej policji, cytowany przez PAP.

W związku z popełnionymi przewinieniami kierowcę ukarano mandatami o łącznej wysokości 600 zł i 15 punktami karnymi. Mężczyzna stracił też prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)