Mikołaj miał niespodzianki dla kierowców. Niektórzy mogli się zdziwić

Mikołaj miał niespodzianki dla kierowców. Niektórzy mogli się zdziwić
Mikołaj miał niespodzianki dla kierowców. Niektórzy mogli się zdziwić
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera

18.12.2022 16:35, aktual.: 18.12.2022 16:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nietypowego przeżycia doświadczyli kierowcy w Wałczu w województwie zachodniopomorskim. W ramach akcji "Policyjny Rajd Mikołaja" czekał na nich... św. Mikołaj. Uczulał on zmotoryzowanych w kwestii najczęściej popełnianych błędów za kierownicą.

"Policyjny Rajd Mikołaja" to akcja, która odbywa się w Wałczu od wielu lat w okresie świątecznym. Nie inaczej było w roku 2022. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, co jest niezwykle ważne przed Bożym Narodzeniem ze względu na wzmożony ruch samochodowy.

Mikołaj miał niespodzianki dla kierowców. Niektórzy mogli się zdziwić

Gdy wałecka policja organizuje akcję, kierowcy mogą liczyć na taryfę ulgową oraz... świąteczne prezenty. Nie są to w tym przypadku mandaty. W tegoroczny "Policyjny Rajd Mikołaja" włączyli się uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 w Wałczu. Przygotowali oni specjalne zdobione szyszki, które otrzymywali zmotoryzowani zatrzymani do wyrywkowej kontroli.

Św. Mikołaj towarzyszył policjantom z Wałcza
Św. Mikołaj towarzyszył policjantom z Wałcza© Policja

Funkcjonariusze zadbali o to, by kierowcy mogli liczyć na przyjemną i świąteczną atmosferę. Specjalnie dla nich przygotowano materiały profilaktyczne drogówki, a także magnesy na lodówkę i odblaski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Również św. Mikołaj towarzyszący dzieciom i policjantom miał parę słów do powiedzenia zatrzymanym kierowcom. Uczulał on na kluczowe aspekty bezpiecznej jazdy i zwracał uwagę na to, jakich błędów nie popełniać za kierownicą. Św. Mikołaj przygotował też upominki, które otrzymywali m.in. przechodnie "złapani" na przejściach dla pieszych.

Kierowcy popierali policyjne działania, a wśród nich byli i tacy, którzy w ubiegłym roku podczas mikołajowej akcji również zostali zatrzymani do kontroli - pochwaliła się policja z Wałcza.

To nie był typowy widok na ulicach Wałcza
To nie był typowy widok na ulicach Wałcza© Policja
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)