Miałeś wypadek z dzieckiem? Wymienisz fotelik na nowy bezpłatnie

Foteliki samochodowe biorące udział w wypadkach to jeden z obiektów badań fotelik.info
Foteliki samochodowe biorące udział w wypadkach to jeden z obiektów badań fotelik.info
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński

04.05.2020 11:54, aktual.: 22.03.2023 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy, kto zgłosi się do Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, ma szansę wymienić fotelik dla dziecka na nowy bezpłatnie i jednocześnie dołożyć cegiełkę do dużego programu ekspertyz powypadkowych. Jedynym warunkiem jest udział w wypadku z dzieckiem.

Jak informuje fotelik.info, program wymiany fotelików powypadkowych ma na celu wsparcie badań naukowych w zakresie ekspertyz powypadkowych, które są źródłem cennej wiedzy na temat zderzeń samochodowych i ich skutków. Dzięki temu będzie możliwie zbieranie informacji na temat przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci w wypadkach samochodowych.

Eksperci z fotelik.info przeprowadzili już prawie 500 ekspertyz tego typu, a nowy program ma zachęcić rodziców do przekazania swoich urządzeń do badań i tym samym wzbogacenie bazy danych. Celem jest oczywiście ustalenie koniecznych działań mających zmniejszyć skutki wypadków.

– Dzięki temu programowi rodzice mogą zyskać nowy fotelik i odszkodowanie, a my kolejną, cenną wiedzę na temat sił działających w czasie zderzeń samochodowych, na której skorzystają tysiące naszych czytelników, klientów i ich dzieci – mówi Paweł Kurpiewski, założyciel fotelik.info. Podkreśla też, że przekazany fotelik nie musiał być zakupiony w jego sieci sklepów i nie jest istotne, jakiej jest marki czy klasy.

Jak wymienić fotelik na nowy?

Każdy fotelik, który brał udział w zdarzeniu drogowym, niekoniecznie w wypadku, powinien być poddany ekspertyzie. Niekiedy przeciążenia są tak duże, że nawet kiedy dziecko i fotelik wyszły z kolizji bez szwanku, w urządzeniu mogło dojść do zmian zupełnie niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Aby zgłosić się do programu wymiany fotelików, należy wypełnić formularz na stronie: ekspertyzy.fotelik.info.

Po odesłaniu fotelika i zakwalifikowaniu przez eksperta urządzenia jako "do wymiany", jest duża szansa na wymianę urządzenia na nowe zupełnie bezpłatnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)