Miałeś wypadek z dzieckiem? Wymienisz fotelik na nowy bezpłatnie

Miałeś wypadek z dzieckiem? Wymienisz fotelik na nowy bezpłatnie

Foteliki samochodowe biorące udział w wypadkach to jeden z obiektów badań fotelik.info
Foteliki samochodowe biorące udział w wypadkach to jeden z obiektów badań fotelik.info
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
04.05.2020 11:54, aktualizacja: 22.03.2023 11:43

Każdy, kto zgłosi się do Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info, ma szansę wymienić fotelik dla dziecka na nowy bezpłatnie i jednocześnie dołożyć cegiełkę do dużego programu ekspertyz powypadkowych. Jedynym warunkiem jest udział w wypadku z dzieckiem.

Jak informuje fotelik.info, program wymiany fotelików powypadkowych ma na celu wsparcie badań naukowych w zakresie ekspertyz powypadkowych, które są źródłem cennej wiedzy na temat zderzeń samochodowych i ich skutków. Dzięki temu będzie możliwie zbieranie informacji na temat przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci w wypadkach samochodowych.

Eksperci z fotelik.info przeprowadzili już prawie 500 ekspertyz tego typu, a nowy program ma zachęcić rodziców do przekazania swoich urządzeń do badań i tym samym wzbogacenie bazy danych. Celem jest oczywiście ustalenie koniecznych działań mających zmniejszyć skutki wypadków.

– Dzięki temu programowi rodzice mogą zyskać nowy fotelik i odszkodowanie, a my kolejną, cenną wiedzę na temat sił działających w czasie zderzeń samochodowych, na której skorzystają tysiące naszych czytelników, klientów i ich dzieci – mówi Paweł Kurpiewski, założyciel fotelik.info. Podkreśla też, że przekazany fotelik nie musiał być zakupiony w jego sieci sklepów i nie jest istotne, jakiej jest marki czy klasy.

Jak wymienić fotelik na nowy?

Każdy fotelik, który brał udział w zdarzeniu drogowym, niekoniecznie w wypadku, powinien być poddany ekspertyzie. Niekiedy przeciążenia są tak duże, że nawet kiedy dziecko i fotelik wyszły z kolizji bez szwanku, w urządzeniu mogło dojść do zmian zupełnie niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Aby zgłosić się do programu wymiany fotelików, należy wypełnić formularz na stronie: ekspertyzy.fotelik.info.

Po odesłaniu fotelika i zakwalifikowaniu przez eksperta urządzenia jako "do wymiany", jest duża szansa na wymianę urządzenia na nowe zupełnie bezpłatnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)