Miał prawo jazdy 14 dni. 18-latek nie zapomni tej chwili

Miał prawo jazdy 14 dni. 18‑latek nie zapomni tej chwili

Miał prawo jazdy 14 dni. 18-latek nie zapomni tej chwili
Miał prawo jazdy 14 dni. 18-latek nie zapomni tej chwili
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
06.12.2022 14:33, aktualizacja: 06.12.2022 15:01

Młody mieszkaniec województwa opolskiego ledwie 14 dni po otrzymaniu prawa jazdy podpadł policjantom. 18-latek wyprzedzał nieoznakowany radiowóz na przejściu dla pieszych. Efekt? Mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Wiele uwagi poświęca się edukacji młodych kierowców i podkreśla, by wkrótce po otrzymaniu prawa jazdy nie dali się oni ponieść emocjom za kierownicą, bo może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Apele policjantów nie trafiają jednak do wszystkich, czego potwierdzeniem może być sytuacja, która miała miejsce na ul. Grodkowskiej w Nysie.

Miał prawo jazdy 14 dni. 18-latek nie zapomni tej chwili

Jeden z nieoznakowanych radiowozów, patrolujący ulice Nysy, nagle został wyprzedzony przez rozpędzoną Alfę Romeo 147. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kierowca wykonał manewr na przejściu dla pieszych, czym doprowadził do niebezpiecznej sytuacji. Gdyby na "pasach" znajdował się przechodzień, mogłoby dojść do tragedii.

Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę Alfy Romeo. Jak się okazało, samochodem kierował 18-letni mieszkaniec Nysy, który od ledwie dwóch tygodni był szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. W tym przypadku młody mężczyzna nie stracił dokumentu, ale jego przewinienie kosztowało go 1500 zł i 15 punktów karnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja raz jeszcze apeluje, by zachować rozwagę za kierownicą. Nadmierna prędkość i brawura niezmiernie należą do głównych przyczyn wypadków komunikacyjnych. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy mamy do czynienia ze śliską nawierzchnią i wydłużoną drogą hamowania, przekroczona prędkość może prowadzić do tragedii.

Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu - podkreśla opolska policja, prezentując film z zachowaniem nieodpowiedzialnego 18-latka z Nysy.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)