McLaren świętuje jubileusz Królowej Elżbiety II. Powstanie tylko jeden egzemplarz

McLaren świętuje jubileusz Królowej Elżbiety II. Powstanie tylko jeden egzemplarz

McLaren Artura Elizabeth II
McLaren Artura Elizabeth II
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / McLaren
Aleksander Ruciński
15.05.2022 08:52, aktualizacja: 14.03.2023 12:11

Królowa Elżbieta II świętuje w tym roku 70-lecie swojego panowania. McLaren, jak przystało na brytyjską markę, postanowił to uczcić, przygotowując jedyny w swoim rodzaju egzemplarz modelu Artura.

Stworzeniem superauta dla królowej zajął się oczywiście oddział MSO (McLaren Special Operations) wyspecjalizowany w unikatowych projektach. Auto poznamy już na pierwszy rzut oka za sprawą emblematu. Znaczek McLarena ustąpił miejsca napisowi "Elizabeth II". Co ważne, graficznie odpowiada klasycznej stylistyce marki, zarówno w kwestii czcionki, jak i kolorystyki.

Wyjątkowy jest też lakier pokrywający nadwozie. To odcień Platinum Jubilee balansujący na granicy srebra i bieli. Niewykluczone, że w przyszłości na stałe dołączy do oferty producenta i będzie oferowany w ramach programu MSO.

Co ciekawe, McLaren odsłonił specjalne wydanie Artury 12 maja 2022 roku, dokładnie 18 lat po otwarciu siedziby marki przez samą Królową. Wybór modelu też nie był przypadkowy. Artura jest bowiem przyszłością McLarena.

McLaren Artura Elizabeth II
McLaren Artura Elizabeth II© mat. prasowe / McLaren

Hybrydowy napęd oparty na 3-litrowym V6 łączy najlepsze cechy silników spalinowych i elektrycznych nie tylko w służbie ekologii, lecz przede wszystkim osiągów. 680-konny zestaw zapewnia sporo emocji. Pierwsza setka pojawia się na liczniku po około 3 sekundach, a w razie potrzeby można też jeździć na samym prądzie. Czego chcieć więcej?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)