Mazda MX-5 RF – znamy ceny

Mazda MX‑5 RF – znamy ceny

Marcin Łobodziński
5 listopada 2016

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bardziej praktyczna i wszechstronna Mazda MX-5 z zamykanym, sztywnym dachem jeszcze nie zadebiutowała na polskim rynku, ale poznaliśmy ceny. Model ten można już zamawiać.

Auto w salonach pojawi się wiosną, ale wiemy, że cena wersji podstawowej 1.5 SKY-G SkyENERGY wynosi 100 900 zł. A zatem za sztywny dach trzeba zapłacić bagatela 11 000 zł. To sporo, ale z drugiej strony dostajemy dość wyrafinowaną konstrukcję, a RF jest droższy tylko o 12 proc. od roadstera. Otrzymujemy samochód bardziej praktyczny, lepiej nadający się na złe warunki atmosferyczne i najpewniej także cichszy.

Mazda MX-5 RF video debut

Za bazową odmianę 2.0 o mocy 160 KM zapłacicie 107 900 zł. Samochód ma być dostępny w trzech wersji wyposażenia: SkyENERGY, SkyPASSION i SkyFREEDOM, a lakierów do wyboru mamy siedem. Oryginalnym dla wersji RF jest stalowy Machine Grey. Wszystkie opcje i ich ceny odpowiadają wersji roadster, więc Mazda uprościła maksymalnie kwestię wyboru – jeżeli chcesz dach, dopłać 11 tys. zł.

Obraz

Mazda MX-5 RF, czyli Retractable Fastback jest w praktyce klasyczną targą. Proces składania dachu może się odbywać na postoju lub podczas jazdy z prędkością 10 km/h. Warto jednak dodać, że oprócz dachu składa się również tylna szyba, co ma dawać zupełnie nowe doznania podczas jazdy. W praktyce auto jest o 5 mm wyższe od roadstera, a po zamknięciu dachu przypomina coupé. Nawet po jego złożeniu bagażnik wciąż ma tę samą pojemność 130 litrów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (4)