Marihuanę będzie można kupić legalnie na stacjach benzynowych w USA

Marihuanę będzie można kupić legalnie na stacjach benzynowych w USA

Marihuana na Circle K w USA, fot. Getty Images
Marihuana na Circle K w USA, fot. Getty Images
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
24.10.2022 12:18, aktualizacja: 24.10.2022 14:08

Susz konopny ma być sprzedawany w amerykańskim stanie Floryda na stacjach benzynowych sieci Circle K. Nie będzie jednak dostępny dla wszystkich klientów.

W 2023 r. część florydzkich stacji Circle K ma wprowadzić do sprzedaży marihuanę – donosi portal Caranddriver.com.

W sklepie zamiast za sklepem

Z informacji portalu wynika, że na razie planowanych jest około 10 punktów sprzedaży, które będą oferowały marihuanę na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Ma to być efekt współpracy sieci stacji paliw z producentem suszu konopnego Green Thumb Industries.

Co istotne, marihuana będzie sprzedawany tylko klientom, którzy posiadają stosowną kartę medyczną. Wynika to z regulacji prawa stanowego na Florydzie, które zezwala na marihuanę medyczną, a nie rekreacyjną. Portal podaje, że takie uprawnienia ma ponad 700 tys. mieszkańców Florydy.

Biznes i wygoda

Green Thumb, który prowadzi w USA niewielką liczbę sklepów z marihuaną, ma szansę na skokowy rozwój. Wszak na Florydzie znajduje się około 600 stacji Circle K, a na terenie całych Stanów Zjednoczonych jest ich już ponad 7 tys. (są w 47 stanach).

Prezes Green Thumb Ben Kovler przekonuje, że główną korzyścią dla klientów kupujących marihuanę na stacjach benzynowych będzie po prostu wygoda.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)