Manewr roku: wyprzedzał ciężarówką przez wysepki, skrzyżowanie i przejście dla pieszych.

Manewr roku: wyprzedzał ciężarówką przez wysepki, skrzyżowanie i przejście dla pieszych.

61-latek złamał szereg przepisów.
61-latek złamał szereg przepisów.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
11.12.2020 13:41, aktualizacja: 16.03.2023 15:17

Policjanci z podlaskiej grupy Speed dawno nie widzieli czegoś podobnego. Patrolując krajową ósemkę, zauważyli tira wyprzedzającego kolumnę innych ciężarówek. Kierowca podczas wykonywania manewru złamał szereg przepisów. Jego wyczyny - uwiecznione na nagraniu - mrożą krew w żyłach.

Zdarzenie zarejestrowane przez podlaską grupę Speed miało miejsce w Skindzierzu pomiędzy Białymstokiem i Augustowem. To teren zabudowany z chodnikami przy samej jezdni, skrzyżowaniami i przejściem dla pieszych oddzielonym wysepką. Niezbyt fortunne miejsce na wyprzedzanie, szczególnie gdy jedziecie TIR-em tuż za długą kolumną innych ciężarówek.

Kierowca mercedesa najwyraźniej miał na ten temat inne zdanie. Policja uchwyciła jego manewr, jadąc jedną z prostopadłych ulic. Funkcjonariuszom udało się jednak szybko wjechać na główną drogę i uchwycić końcówkę zdarzenia. Zawodowy kierowca zignorował podwójną linię ciągłą, skrzyżowanie, wysepkę i przejście dla pieszych.

Po zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedzi 61-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Zawodowy kierowca zasłużył na 1000 zł mandatu i 20 punktów karnych. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie jeździł bardziej rozważnie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)