Mandatowe combo na 28 pkt pod Pszczyną. Policja nie miała litości dla kierowcy fiata

Mandatowe combo na 28 pkt pod Pszczyną. Policja nie miała litości dla kierowcy fiata

Źródło zdjęć: © Policja | Śląska Policja
16.04.2024 12:38, aktualizacja: 16.04.2024 15:20

Ten dzień kierowca fiata pandy z pewnością zapamięta na długo. 26-latek nie tylko przekroczył bowiem prędkość, ale też nie zatrzymał się do kontroli policji. Nałożony mandat robi wrażenie, choć na karze finansowej się nie skończyło.

Cała sytuacja wydarzyła się pod koniec minionego weekendu w miejscowości Studzienice nieopodal Pszczyny. Patrolujący tamtejsze ulice policjanci zauważyli w pewnym momencie pędzącego fiata. Pomiar prędkości nie pozostawiał złudzeń – kierujący dopuścił się przekroczenia o 55 km/h w obszarze zabudowanym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Funkcjonariusz wydał kierowcy polecenie do zatrzymania, ale ten postanowił je zignorować i przyspieszył. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 26-latka w fiacie panda. Jak się okazało, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli właśnie w obawie przed utratą prawa jazdy. Swoim zachowaniem narobił sobie jednak tylko więcej kłopotów.

Policjanci nie tylko zatrzymali 26-latkowe prawo jazdy na trzy miesiące, ale dodatkowo nałożyli dwa mandaty – za przekroczenie prędkości o 55 km/h oraz za niezatrzymanie się do kontroli. Łączna kwota sięgnęła 6,5 tys. zł i 28 pkt karnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)