Maluch trafił na amerykańską aukcję. Za taką kwotę można mieć niezłe auto

Fiacik wydaje się być w naprawdę dobrym stanie
Fiacik wydaje się być w naprawdę dobrym stanie
Źródło zdjęć: © fot. classicautomall
Aleksander Ruciński

01.10.2021 08:04, aktual.: 14.03.2023 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świetnie zachowany fiat 126p to nie lada gratka dla każdego kolekcjonera. Szczególnie gdy mówimy o rynku USA, gdzie maluch stanowi prawdziwą rzadkość. Opisywany raczej nie będzie długo czekał na nowego właściciela.

Fiat 126p to rzadki widok na amerykańskich ulicach. Trudno się temu dziwić, gdyż ten model nigdy nie był oferowany za oceanem. Poza tym klienci z kraju hamburgerów i długich prostych średnio przepadają za małymi autami. Zdarzają się jednak wyjątki, takie jak opisywany. Jeden z domów aukcyjnych w Morgantown, w Pensylwanii, wystawił na sprzedaż nieźle zachowanego malucha.

To egzemplarz z 1986 roku w popularnym, żółtobrązowym lakierze. Auto wydaje się zachowane w naprawdę dobrym stanie. Jak wynika z ogłoszenia, w 2010 roku pojazd został całkowicie odrestaurowany w polskim warsztacie. Na chwilę obecną niedomaga jednak rozrusznik, choć salon Classic Auto Mall zobowiązał się do rozwiązania problemu. Części podobno są już w drodze.

Fiat 126p (1986)
Fiat 126p (1986)© fot. classicautomall

Auto najprawdopodobniej trafiło do USA za sprawą przedstawicieli Polonii, którzy coraz chętniej importują maluchy z sentymentu. Obecnie jest zarejestrowane w Pensylwanii jako zabytek, a oryginalna przednia tablica z grodziskimi numerami pozostała na zderzaku w roli ozdoby przypominającej o polskim pochodzeniu.

Niestety jak zwykle w przypadku unikatów, a takim z pewnością jest maluch w USA, cena nie należy do niskich. Sprzedawca żąda kwoty 12 tys. dolarów, co stanowi równowartość ponad 47 tys. zł. Za takie pieniądze w USA kupicie np. prawie nową Kię Rio lub Nissana Versę. Maluch z pewnością jednak ma więcej charakteru i potencjał na wzrost wartości w kolejnych latach.

Fiat 126p (1986)
Fiat 126p (1986)© fot. classicautomall
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)