W tych województwach zatankujesz najtaniej. Kierowcy donoszą

W tych województwach zatankujesz najtaniej. Kierowcy donoszą

Dane na https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ pochodzą od samych kierowców.
Dane na https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ pochodzą od samych kierowców.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Mateusz Lubczański
18.03.2022 08:31, aktualizacja: 14.03.2023 12:54

Prognozy cen paliw zmieniają się z dnia na dzień, a różnice na stacjach mogą sięgać od kilku do kilkunastu groszy. Portal AutoCentrum ma dane pochodzące od samych kierowców z ostatnich 24 godzin. Dzięki temu wiadomo, w którym województwie jest najtaniej.

Jak donoszą kierowcy na portalu AutoCentrum, średnia krajowa cena benzyny 95 to 6,75 zł/l w skali kraju. Olej napędowy utrzymuje się na poziomie 7,57 zł/l, a LPG – 3,74 zł/l. Są jednak województwa, w których można kupić te paliwa zarówno znacznie taniej, jak i znacznie drożej.

I tak benzyna 95 osiągnęła rekordowy poziom 6,88 zł/l w kujawsko-pomorskim. Z kolei olej napędowy pożądany jest w lubuskim, gdzie jego cena przekroczyła 8,20 zł/l. LPG przekroczyło barierę 4 zł/l i w Małopolsce trzeba już płacić średnio 4,07 zł/l, a na Dolnym Śląsku jesteśmy już bardzo blisko poziomu 4 zł/l.

A gdzie można kupić paliwa najtaniej? Litr benzyny na Warmii i Mazurach kosztuje 6,41 zł i w ciągu ostatniej doby ta cena zaliczyła drobny spadek. Olej napędowy najtańszy jest w Małopolsce (7,36 zł/l), a gaz – za 3,55 zł/l – oferowany jest zarówno na Podkarpaciu, jak i w Wielkopolsce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)