LPG już za mniej niż 1,5 zł. Użytkownicy Autocentrum donoszą o rekordowo tanim paliwie

LPG już za mniej niż 1,5 zł. Użytkownicy Autocentrum donoszą o rekordowo tanim paliwie22.04.2020 10:25
Obecne ceny LPG pozwalają na bardzo tanią jazdę.
Obecne ceny LPG pozwalają na bardzo tanią jazdę.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Epidemia koronawirusa oraz jej skutki gospodarcze przyczyniają się do sukcesywnego spadku cen paliw. Nie tylko benzyny i oleju napędowego, ale również LPG. Na niektórych stacjach w Polsce gaz kosztuje już mniej niż 1,5 zł za litr. Tak tanio nie było od bardzo dawna.

O wyjątkowo niskich cenach gazu LPG donoszą użytkownicy portalu Autocentrum.pl, którzy na bieżąco aktualizują kwoty, jakie trzeba zapłacić za litr paliwa na poszczególnych stacjach w Polsce. 21 kwietnia 2020 roku padł prawdziwy rekord - w lubelskim i zachodniopomorskim można było kupić gaz za mniej niż 1,5 zł.

427960267427835820
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu z Autocentrum.pl

Najtaniej było na stacjach Auchan w podszczecińskim Ustowie oraz na ulicy Wincentego Witosa 32a w Lublinie. Niewykluczone, że podobne wartości niebawem zobaczymy również w innych zakątkach Polski. Pytanie, czy powinniśmy spodziewać się jeszcze niższych cen?

Na podstawie analiz przeprowadzanych przez e-petrol można zauważyć, że jeszcze na początku bieżącego roku średnia cena LPG oscylowała w granicach 2,4 zł za litr. W pierwszych tygodniach marca było to 2,2 zł, by pod koniec miesiąca spaść poniżej pułapu 2 zł za litr.

Dziś autogaz za 1,8 zł nikogo już nie dziwi, a jak pokazuje przykład wspomnianych wcześniej punktów, są miejsca, gdzie to paliwo jest jeszcze tańsze. Jak wygląda sytuacja na waszych ulubionych stacjach? Pochwalcie się w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)