Lincoln Capri

Lincoln Capri
Konrad Janicki

21.11.2013 15:12, aktual.: 22.11.2013 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska limuzyna z lat 50.

Capri - fanom motoryzacji ta nazwa kojarzy się z modelem Forda z lat 70. lub 80. Przed mój obiektyw trafił jednak Lincoln Capri z lat 50. Wcześniej nie wiedziałem o istnieniu takiego modelu. Nawet w Internecie trudno było wyszukać konkretne zdjęcia, żeby poznać auto. Ponieważ już wcześniej miałem przyjemność fotografować kilka amerykańskich klasyków, wiedziałem, jakiej przestrzeni wymagają do odpowiedniej ekspozycji.

Zabytkowe auta zazwyczaj fotografuję w godzinach porannych, aby wykorzystać delikatność światła do podkreślenia sylwetki. Ta sesja zdjęciowa była dla mnie wyjątkowa, bo miałem okazję pracować w mieście, w którym nigdy wcześniej nie byłem - w Bydgoszczy. Lubię podróże, więc nie była to dla mnie żadna trudność, wręcz przeciwnie - była to dodatkowa atrakcja.

Celowo przyjechałem na miejsce rankiem, dzień wcześniej, aby zwiedzić miasto i poszukać miejsca pasującego do charakteru i linii auta. Przed podróżą sprawdzałem na zdjęciach satelitarnych potencjalne miejsca, ale nic nie zastąpi osobistej wizyty z aparatem w danym miejscu.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)