LG Chem zbuduje w Polsce fabrykę akumulatorów

LG Chem zbuduje w Polsce fabrykę akumulatorów

Akumulatory Chevroleta Volta
Akumulatory Chevroleta Volta
Mariusz Zmysłowski
18.04.2016 14:36, aktualizacja: 02.10.2022 08:17

Jak dowiedział się nieoficjalnie informator Reutersa, w Polsce powstanie drugi największy zakład LG Chem na świecie.

Marka z Korei Południowej zajmuje się dostarczaniem akumulatorów do samochodów elektrycznych i hybrydowych 25 firm motoryzacyjnych. Na liście znajdują się między innymi Volvo, Audi, Volkswagen, Renault oraz General Motors. Obecnie LG Chem dysponuje zakładami produkcyjnymi między innymi w Korei Południowej, USA i Chinach. Największa fabryka znajduje się w ostatnim z wymienionych państw. Zakłady, które zostaną otwarte w Polsce będą drugimi największymi, należącymi do LG Chem.

Budowa nowej fabryki wymuszona jest przez coraz większe zapotrzebowanie na pakiety akumulatorów dla motoryzacji. Rozwija się rynek aut elektrycznych i hybrydowych, a wraz z nim drastycznie rośnie popyt na podzespoły dla tych pojazdów, których wytwarzaniem do tej pory nie zajmowali się sami producenci samochodów.

Zakłady LG Chem w Polsce będą zlokalizowane w okolicach Wrocławia. To miejsce jest naturalną lokalizacją ze względu na umiejscowienie tutaj oddziałów LG Electronics, LG Innotek oraz LG Display. Według informatora Reutersa, fabryka powstanie prawdopodobnie za około 1,5 roku.

Szacuje się, że nowe zakłady mogłyby produkować 229 tys. pakietów akumulatorów w ciągu roku. Nie są to jednak oficjalne informacje, a jedynie przypuszczenia.

Konkurentem LG Chem jest Samsung SDI. Liderem na rynku pozostaje jednak Panasonic, który dostarcza akumulatory między innymi Tesli. W kuluarach świata motoryzacyjnego mówi się jednak, że amerykański producent aut elektrycznych może zrezygnować z dotychczasowego dostawcy właśnie na rzecz LG Chem. Otwarcie zakładów koreańskiej firmy w Polsce może być więc między innymi zabiegiem mającym przygotować grunt pod zapotrzebowanie europejskiej fabryki Tesli, o której też już od pewnego czasu się spekuluje.

Jeśli zakłady LG Chem faktycznie mają powstać w Polsce, to możemy się spodziewać w tej sprawie oficjalnego oświadczenia w niedługim czasie. Będziemy Was informować na bieżąco w tej sprawie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)