Lexus i Legia wspólnie wspierają młode talenty tenisa

Lexus i Legia wspólnie wspierają młode talenty tenisa

Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta i Szymon Kielan - zawodnicy objęci programem Lexus Tennis Talents by Legia
Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta i Szymon Kielan - zawodnicy objęci programem Lexus Tennis Talents by Legia
Źródło zdjęć: © fot. Lexus Polska
Platforma Autokult
09.02.2022 08:55, aktualizacja: 14.03.2023 13:24

Lexus Tennis Talents by Legia to nowy projekt, który od dziś stanowi cenne wsparcie dla młodych adeptów tenisa. To kolejny ważny krok polskiego oddziału Lexusa w promowaniu tego sportu w naszym kraju i rozwijaniu obiecujących, młodych talentów.

Celem projektu jest wyselekcjonowanie utalentowanych zawodników, którzy zostaną przygotowani do walki w czołowych turniejach międzynarodowych. Lexus wraz z Legią opracował kompleksowy plan, który obejmuje rozwój w zakresie techniki i motoryki oraz dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. Objęci patronatem zawodnicy zyskają dostęp do całej infrastruktury klubu Legia Tenis, czyli kortów, sal treningowych, sal do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz strefy odnowy biologicznej. Lexus zapewni również samochody potrzebne ekipom zawodników do transportu na turnieje.

Programem na początek została objęta trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta, Szymon Kielan. – Znalezienie się w takiej grupie jest znakomitym uczuciem. Czuję się bardzo komfortowo i jestem zaszczycona z takiej możliwości. Mam nadzieję, że współpraca będzie długoterminowa i wspólnie osiągniemy nasze cele – powiedziała jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek Malwina Rowińska.

Prezentacja zawodników Lexus Tennis Talents by Legia
Prezentacja zawodników Lexus Tennis Talents by Legia© fot. Lexus Polska

– Współpraca z Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii. Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie – zauważył Prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Prezes Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jacek Pawlak zauważył, że dla Lexusa program ten ma wymiar nie komercyjny, a społeczny. – W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać. Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń – powiedział na konferencji.

Lexus wspiera polski tenis na różnych frontach już od kilkunastu lat. Polskim zawodnikom przynosi szczęście. Tuż przed Wielkoszlemowym Wimbledonem w 2012 roku marka podpisała umowę sponsoringową z Agnieszka Radwańską, a ta doszła w nim do finału. W roku 2020 z kolei marka nawiązała współpracę z Igą Świątek tuż przed Wielkoszlemowym Roland Garros, który Iga wygrała.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Lexus LFA - supertest
Lexus LFA - supertest
Marcin Łobodziński
Lexus GS - pierwszy teaser
Lexus GS - pierwszy teaser
Bartosz Pokrzywiński
Komentarze (0)