Leo Górski oficjalnym zwycięzcą cyklu WSK Open Series

Leonardo Górski
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.09.2023 10:40

Polski kierowca reprezentujący barwy zespołu Babyrace Driver Academy stanął na najwyższym podium międzynarodowej serii wyścigów gokartowych WSK Open Series.

Tegoroczny cykl składał się z czterech rund. Leo pokazał, na co go stać już w pierwszej, rozegranej na South Garda Karting, gdzie zajął czwartą lokatę. Druga, odbywająca się na torze Cremona, była bardziej pechowa - Polak zakończył rywalizację na 31. miejscu. W kolejnym wyścigu miał jednak więcej szczęścia.

Mowa o trzeciej rundzie, na International Circuit 7 Laghi, w której Leo zajął pierwszą lokatę. To wystarczyło, by wejść w ostatnią próbę z pozycji lidera klasyfikacji sezonu, z 60-punktową przewagą nad drugim Orlando Michele.

Finał odbył się 25 czerwca na torze Sarno. Po zaciekłej walce, Polak ostatecznie dojechał na czwartej pozycji, tym samym zdobywając mistrzowski tytuł. Niestety ze świętowaniem trzeba było poczekać.

Okazało się bowiem, że Leo na wniosek innych zespołów otrzymał 10-sekundową karę za sytuację z okrążenia rozgrzewkowego. Podczas okrążenia rozgrzewkowego silnik w karcie Leo nie zapalił od razu, jeden z sędziów dotknął karta i w tej samej chwili silnik odpalił. ZSS podjął decyzję o nałożeniu kary.

Zespół Leo odwołał się jednak od decyzji. Odwołanie zostało uznane w ubiegły piątek. Tym samym Leonard Górski oficjalnie został mistrzem WSK Open Series 2023 w kategorii Mini Gr.3 U10. To wyjątkowe osiągnięcie w karierze młodego polskiego zawodnika. Z pewnością usłyszymy o nim jeszcze nie raz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.