Policja ma nowe radiowozy. To mocne land cruisery i craftery

Policja ma nowe radiowozy. To mocne land cruisery i craftery

Tym razem szeregi policji zasilą mocne diesle.
Tym razem szeregi policji zasilą mocne diesle.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
09.04.2021 07:21, aktualizacja: 16.03.2023 14:00

Garnizony lubelskiej i kujawsko-pomorskiej policji odebrały nowe radiowozy z mocnymi silnikami. To oznakowane volkswageny craftery i toyoty land cruiser, które już niebawem wyjadą na polskie ulice i nie tylko.

Polska policja zbroi się w kolejne nowe pojazdy o uniwersalnym charakterze. To oznakowane maszyny, które przydadzą się podczas patroli w mieście oraz poza nim. Mowa o dużych volkswagenach crafterach i terenowych toyotach land cruiser.

Te pierwsze zasilą szeregi lubelskiej policji. Dzięki niezłemu wyposażeniu, 2-litrowemu dieslowi o mocy 177 KM i automatycznej skrzyni biegów powinny okazać się bardzo przyjazne w codziennej eksploatacji oraz wystarczająco dynamiczne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Toyoty z kolei trafią zarówno na Lubelszczyznę, jak i na Kujawy, gdzie będą stanowić wsparcie dla lokalnych ogniw wodnych patrolujących okolice rzek i jezior. Dzięki sporemu prześwitowi, napędowi na 4 koła i 204-konnemu dieslowi toyoty powinny dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie dojadą standardowe pojazdy.

Nowe radiowozy policji
Nowe radiowozy policji© fot. policja

Na tym zapewne nie koniec tegorocznych zakupów policji. Ta sukcesywnie odświeża swój tabor w wielu zakątkach Polski, w ramach projektu realizowanego przez KGP i dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)