Lamborghini Diablo z filmu o przygodach Bonda trafiło na sprzedaż

Lamborghini Diablo z filmu o przygodach Bonda trafiło na sprzedaż15.07.2020 10:40
Lamborghini, którym jeździł Bond to ciekawa opcja dla kolekcjonerów.
Lamborghini, którym jeździł Bond to ciekawa opcja dla kolekcjonerów.
Źródło zdjęć: © fot. beverlyhillscarclub

Lamborghini Diablo to coraz bardziej poszukiwany youngtimer, szczególnie gdy mówimy o egzemplarzach z ciekawą historią. Ten z pewnością do takich należy, wystąpił bowiem w filmie "Śmierć Nadejdzie Jutro", w którym główną rolę grał Pierce Brosnan.

Czerwone diablo z 1992 roku z 5,7-litrowym V12 pod maską zostało wystawione na sprzedaż w amerykańskim Beverly Hills, gdzie mieszka wielu celebrytów i gwiazd kina. W przypadku tego egzemplarza powiązań ze srebrnym ekranem jest jednak więcej - samochód wystąpił w jednym z filmów opowiadających o przygodach Jamesa Bonda. W produkcji pt. "Śmierć nadejdze jutro" za jego kierownicą zasiadał Pierce Brosnan.

Samo lamborghini przeciętnie zniosło próbę czasu. Jak dotąd pokonało 45 205 mil, co nie jest może dużym przebiegiem dla zwykłego auta, ale jak na poszukiwanego klasyka to już całkiem sporo. Sprzedawca, jakim jest beverlyhillscarclub, twierdzi też, że samochód wymaga delikatnych napraw, m.in. wymiany sprzęgła.

Po doprowadzeniu do pełnej używalności może być jednak ciekawym, kolekcjonerskim kąskiem, który z uwagi na bogatą historię, w przyszłości może zyskiwać na wartości. Klient, który zdecyduje się na zakup, otrzyma bowiem dokumenty potwierdzające wypożyczenie auta ekipie filmowej i udział w produkcji o przygodach Bonda. Cena? 119 500 dolarów, a więc niecałe pół miliona złotych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)