Kulisy kolizji Jerzego Stuhra. Tak doszło do potrącenia motocyklisty

Kulisy kolizji Jerzego Stuhra. Tak doszło do potrącenia motocyklisty

Czerwona strzałka wskazuje trasę lexusa, zielona - motocyklisty
Czerwona strzałka wskazuje trasę lexusa, zielona - motocyklisty
Źródło zdjęć: © Autokult | Google Maps
Mateusz Lubczański
20.10.2022 10:14, aktualizacja: 20.10.2022 12:10

17 października 2022 roku w Krakowie Jerzy Stuhr uczestniczył w kolizji z motocyklistą. Artysta był pod wpływem alkoholu. "Fakt" ujawnia szczegóły zdarzenia.

Z policyjnej notatki, do której dotarł "Fakt", wynika, że Jerzy Stuhr po godz. 17 wyjeżdżał ul. Reymonta i skręcał w lewo, w al. Mickiewicza. Manewr nie był wykonany jednak prawidłowo, znalazł się on bowiem na środkowym pasie zamiast na lewym, przez co doprowadził do kolizji z motocyklistą.

44-letni kierowca jednośladu się przewrócił, lecz Stuhr nie zauważył tego faktu i został zatrzymany 600 metrów dalej. "Wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji" – informuje Stuhr.

Poszkodowany doznał lekkich obrażeń, lecz wyraził chęć zabrania go do szpitala. Policja z kolei przeprowadziła badanie alkomatem, które dało wynik 0,7 promila alkoholu we krwi aktora. Zabrano mu prawo jazdy.

Wątpliwości może budzić fakt, że skrzyżowanie, na którym doszło do kolizji, jest sterowane sygnalizacją. Jeśli działała ona prawidłowo, jeden z uczestników zdarzenia mógł wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na razie policjanci nie chcą dzielić się szczegółami zdarzenia, gdyż ich ustalaniem zajmuje się prokuratura.

Sam Jerzy Stuhr nie kryje wstydu z powodu całego zdarzenia. "Czy wyrażenie szczerego ubolewania odzwierciedla wszystkie moje emocje? Nie. Czy napisanie, że ogromnie mi przykro z powodu wydarzenia, do jakiego doszło w dniu 17 października 2022 roku, cokolwiek zmienia? Niewiele. Niemniej, bez tych słów nie da się zacząć niczego" - czytamy w oświadczeniu artysty.

W dniu, w którym doszło do potrącenia motocyklisty, Stuhr miał wziąć udział w spotkaniu poświęconym Jerzemu Treli w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

W myśl nowego taryfikatora osoba, która prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości (czyli powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), popełnia przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do 2 lat, ograniczenia wolności lub grzywny. Do tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do nawet 10 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (622)