Koniec współpracy Alpine i Lotusa. Nie będzie wspólnego elektryka

Alpine A110 R (2023)
Alpine A110 R (2023)
Źródło zdjęć: © Alpine, Materiały prasowe | Yannick Brossard
Kamil Niewiński

22.05.2023 22:20, aktual.: 23.05.2023 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alpine oraz Lotus ogłosiły koniec współpracy, która miała doprowadzić do stworzenia wspólnego samochodu elektrycznego. Decyzja została podjęta za porozumieniem stron.

W styczniu 2021 roku Alpine oraz Lotus podpisały memorandum, wedle którego obaj producenci mieli sprawdzić możliwości stworzenia wspólnego samochodu. Zarówno Lotus, jak i Alpine bowiem podążają elektryczną ścieżką i mogą pochwalić się sporymi ambicjami, by zwojować świat sportowymi autami zasilanymi energią elektryczną. Na papierze więc współpraca miała jak najbardziej sens.

Według medialnych doniesień owocem kooperacji miał być następca Alpine A110. Miałby wykorzystywać on podwozie oraz technologię, która będzie zawarta w Lotusie Type 135 - nadchodzącym elektrycznym coupe brytyjskiego producenta. Jeszcze w 2022 roku mówiło się nawet, że produkcja samochodów Alpine może zostać przeniesiona do fabryk Lotusa. Teraz wiemy już, że do tego nie dojdzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje ANEurope, Lotus i Alpine ostatecznie zdecydowały się zakończyć współpracę. Jak informują Brytyjczycy w swoim komunikacji, była to polubowna decyzja podjęta za porozumieniem stron. W jaką stronę pójdą więc obie marki? Mimo że Renault rozważa teraz stworzenie nowej platformy dla Alpine, dalsza współpraca, chociaż już nie aż tak ścisła, wcale nie jest przez obie strony wykluczana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także