Koncepcyjny Smart skopiowany przez Chińczyków

Koncepcyjny Smart skopiowany przez Chińczyków07.01.2013 18:45
Koncepcyjny Smart skopiowany przez Chińczyków
Wojciech Kaczałek

Chińskie firmy motoryzacyjne już dawno zorientowały się, jak zarobić, a przy tym się nie narobić. Wystarczy ukraść cudzy pomysł na samochód i zrobić tanią kopię. Najnowszą ofiarą takich metod działania stał się studyjny Smart Forspeed.

Smart Forspeed to koncept 2-osobowego, elektrycznego roadstera. Auto zadebiutowało na salonie samochodowym w Genewie w 2011 r. Do jego napędu służy 40-konny silnik na prąd, którego moc można chwilowo zwiększyć o 7 KM po wciśnięciu guzika boost. U podstawy szyby zostały zamontowane ogniwa słoneczne, które służą do zasilania urządzeń pokładowych.

Takich cudów nie ma się co spodziewać po aucie, które planuje zbudować firma Nanjing Jiayuan z chińskiego miasta Nankin. Przedsiębiorstwo, znane też pod nazwą Yani, złożyło dokumenty patentowe na pojazd wyglądający jak Smart Forspeed. Chińska podróbka ma dach i nieco inne drzwi oraz zderzaki, w których jednak pozostały charakterystyczne dziurkowane wloty.

Nanjing Jiayuan to wytwórca tanich aut elektrycznych. Ich EV udający Smarta będzie zapewne wyposażony w bardzo prosty motor i duże baterie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Źródło: WCFCarNewsChina

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)