Kolejny etap remontu na A2. Zwolnimy między węzłami Zgierz i Stryków

Kolejny etap remontu na A2. Zwolnimy między węzłami Zgierz i Stryków

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / GDDKiA
Aleksander Ruciński
31.03.2022 07:41, aktualizacja: 14.03.2023 12:43

GDDKiA poinformowała o rozpoczęciu następnego etapu remontu na autostradzie A2. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na czterokilometrowym odcinku ze zwężeniem i ograniczeniem prędkości.

Kierowcy korzystający z łódzkiego odcinka autostrady A2 muszą pogodzić się z czasowymi utrudnieniami. Przyczyną jest remont czterokilometrowego fragmentu jezdni pomiędzy obleganymi węzłami Zgierz i Stryków.

Jak informuje GDDKiA, prace polegające na usunięciu starej nawierzchni i zastąpieniu jej nową warstwą będą prowadzone na odcinku w kierunku Warszawy. Konieczne zmiany w organizacji ruchu wpłyną jednak na ruch w obu kierunkach.

Na czas remontu wprowadzono objazd po jezdni północnej z ograniczeniem do 80 km/h. Niewykluczone, że z uwagi na spore natężenie ruchu w tej okolicy, w pobliżu remontu będą powstawać zatory. Warto mieć to na uwadze, wybierając się w podróż autostradą A2.

Zgodnie z deklaracjami GDDKiA wprowadzone zmiany nie będą mieć wpływu na działanie węzłów Zgierz i Stryków. Prace mają potrwać do połowy maja 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)