Kolejne zmiany w przepisach - mandaty obliczane na podstawie średniej krajowej

Kolejne zmiany w przepisach - mandaty obliczane na podstawie średniej krajowej

Kolejne zmiany w przepisach - mandaty obliczane na podstawie średniej krajowej
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie mandatu z Shutterstock](http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?lang=pl&language=pl&ref_site=photo&search_source=search_form&version=llv1&anyorall=all&safesearch=1&use_local_boost=1&searchterm=mandate&show_color_wheel=1&orient=&commercial_ok=&media
Marcin Łobodziński
15.01.2015 14:59, aktualizacja: 02.10.2022 12:54

Projekt nowelizacji prawa, który zaproponowała PO zawiera znaczne podwyżki mandatów, zwłaszcza dla kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym.

Podstawą do określenia wysokości mandatu za przekroczenie prędkości i przejazd na czerwonym świetle ma być wysokość średniej pensji. Kierowca otrzymywałby przykładowo mandat w wysokości 20, 30, 50… procent wysokości średnich zarobków wg. GUS. Oznacza to, że za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, stawka wynosząca 40 procent wywindowałoby mandat do około 1500 zł. Ponadto recydywiści mieliby podniesione mandaty o kolejne 50 procent, jeśli byłoby to czwarte i kolejne wykroczenie tego typu. Projekt zmian określa również, że mandat z fotoradaru zawsze trafi do właściciela pojazdu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)