Kolejne radiowozy dołączają do floty. Padło na kie i volkswageny

Kolejne radiowozy dołączają do floty. Padło na kie i volkswageny

Do policyjnej floty dołączy aż 29 samochodów.
Do policyjnej floty dołączy aż 29 samochodów.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
19.12.2019 08:33, aktualizacja: 22.03.2023 16:56

Kujawsko-pomorska policja otrzymała 29 nowych radiowozów, które już niebawem wyjadą w swoją pierwszą służbę. To kie ceed z nadwoziem kombi, volkswageny caddy oraz trzy duże volkswageny transportery. Auta zostaną rozdysponowane do miejskich i powiatowych komend policji.

Końcówka roku to dla polskich służb czas intensywnych zakupów. Niedawno pisaliśmy o nowych samochodach, które uzupełnią flotę Służby Ochrony Państwa oraz elektrycznych nissanach leaf, które są nowymi radiowozami kieleckiej policji. Teraz do tego grona dołączy 29 aut, które rozpoczną służbę w kujawsko-pomorskich garnizonach.

Wśród nich największą grupę stanowią popularne w Polsce kie ceed z nadwoziem kombi. 18 sztuk wyjedzie na drogi w roli standardowych pojazdów prewencji. Oprócz tego zakupiono również 8 volkswagenów caddy przeznaczonych do przewozu osób zatrzymanych. Co ciekawe, auta te są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.

Trzecią, najmniej liczną grupą będą volkswageny transportery warte 200 tys. zł każdy. To auta zdolne przewieźć większą ilość funkcjonariuszy. Dwa takie samochody trafią do KMP w Toruniu, a jeden do KPP w Świeciu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)