Ceny paliw znowu idą w górę. Najgorzej jest z dieslem i LPG

Ceny paliw znowu idą w górę. Najgorzej jest z dieslem i LPG

Niestety prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem
Niestety prognozy na przyszłość nie napawają optymizmem
Źródło zdjęć: © fot. Tomasz Budzik
Aleksander Ruciński
01.10.2021 12:45, aktualizacja: 14.03.2023 14:54

Kolejny tydzień, kolejne podwyżki. Analitycy BM Reflex podsumowali ostatnie 7 dni na polskim rynku paliw. Zdrożało wszystko, ale największe różnice odczują właściciele diesli i samochodów zasilanych gazem LPG.

Stało się - są już miejsca w Polsce, w których ON kosztuje więcej niż benzyna bezołowiowa. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez BMW Reflex, takich stacji może przybywać, gdyż ON i LPG drożeją w znacznie szybszym tempie niż benzyna. W stosunku do przedostatniego tygodnia września 2021 jest to średnio +9 i +11 groszy na litrze.

Obecnie średnie ceny benzyny bezołowiowej w Polsce kształtują się na poziomie 5,83 zł za litr, co oznacza podwyżkę o 3 gr w stosunku do wyników z piątku 24 września. W przypadku PB 98 jest to 6 zł za litr (+1 gr). Olej napędowy podrożał natomiast o 9 gr i kosztuje teraz średnio 5,73 zł za litr. Autogaz z kolei wzrósł przeciętnie o 11 gr, co oznacza cenę 2,96 zł.

Tak podrożały paliwa w ostatnich 3 miesiącach. Największą dynamikę wzrostów widać w przypadku ON i LPG
Tak podrożały paliwa w ostatnich 3 miesiącach. Największą dynamikę wzrostów widać w przypadku ON i LPG© autocentum.pl

Niestety końca podwyżek nie widać. W pierwszym tygodniu października kwoty mogą ponownie wzrosnąć nawet o 5-10 groszy na litrze w wyniku zmian cen na hurtowym rynku paliw. Jak donosi BM Reflex, te niedawno wzrosły bowiem o 18-19 gr netto.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)