Kim Dzong Un lubi to - tak wygląda kierowanie ruchem w najsmutniejszym mieście świata

Kim Dzong Un lubi to - tak wygląda kierowanie ruchem w najsmutniejszym mieście świata

Kierowanie ruchem w Pyongyangu to wyjątkowo nudne zajęcie.
Kierowanie ruchem w Pyongyangu to wyjątkowo nudne zajęcie.
Źródło zdjęć: © fot. gettyimages
Aleksander Ruciński
16.02.2021 09:58, aktualizacja: 16.03.2023 14:35

Pjongjang to stolica Korei Północnej i bez wątpienia jedno z najsmutniejszych miast świata - tak przynajmniej twierdzą ci, którym dane było zobaczyć je na własne oczy. Poranki na tamtejszych ulicach w niczym nie przypominają tego, co znamy w Europie. Zresztą - zobaczcie sami.

Dokumentowanie codziennego życia obywateli Korei Północnej nie jest mile widziane przez tamtejsze władze. W sieci nie brakuje jednak fotografii i filmów będących dziełem co odważniejszych turystów, dziennikarzy i autorów reportaży.

Wszystkie one przedstawiają dość smutny obraz państwa kontrolującego każdy, najmniejszy nawet aspekt życia społecznego, także transport i motoryzację. O tej ostatniej, w rozumieniu przeciętnego Europejczyka trudno w ogóle mówić, gdyż indywidualne środki transportu należą w Korei Północnej do rzadkości.

Morning in Pyongyang, North Korea. Very eerie.

Widać to na przykładzie ponad 3-milionowego miasta, które o poranku zamiast tętnić życiem, dźwiękiem silników i klaksonów wygląda jak obraz po apokalipsie lub scenografia do horroru. Gdyby depresja była miastem - wyglądałaby właśnie tak. Nie wierzycie? Zobaczcie powyższe wideo.

Na szczególną uwagę zasługuje służba drogowa zamiatająca puste ulice i policjantka kierująca ruchem, którego nie ma (od 1:44 min). Przejmujący widok przedstawiający wyjątkowo bezsensowne zajęcie. Widząc to, jakoś łatwiej przeboleć codzienne korki w polskich miastach, a nawet je docenić. Warto mieć to na uwadze przy kolejnym napadzie irytacji spowodowanym drogowym zatorem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)