Kierowcy są gotowi sporo płacić za nowinki technologiczne

Kierowcy są gotowi sporo płacić za nowinki technologiczne08.01.2015 12:12
Kierowcy są gotowi sporo płacić za nowinki technologiczne
Andrzej Lechowicz

Firma badawcza Harris Poll przeprowadziła na zlecenie AutoTrader.com badania, które miały na celu sprawdzić zainteresowanie kierowców wyposażeniem z dziedziny nowoczesnej technologii.

Wyniki zostały opracowane na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie 1033 właścicieli samochodów ze Stanów Zjednoczonych. 51% respondentów jest gotowych wydać do 1499 dol. (ponad 5400 zł) na łatwe w obsłudze, nowoczesne wyposażenie. 38% kierowców zdecydowałoby się opóźnić zakup samochodu o 6 miesięcy lub więcej, jeśli oznaczałoby to wejście w posiadanie auta z pożądanymi nowinkami.

65% odpowiedziało, że uważa w pełni autonomiczne samochody za niebezpieczny pomysł, zaś 61%, że rozważyłoby kupno pojazdu z układem automatycznego parkowania i systemem automatycznego hamowania awaryjnego. Dla 84% ważniejsze są rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa (np. asystent martwego pola) niż multimediów.

Z badania Harris Poll wynika także, tylko 3% kierowców ma samochód z dostępem do Internetu. Większość z nich korzysta z podłączenia do Sieci praktycznie codziennie.

W innej ankiecie, przeprowadzonej przez firmę konsultingową Accenture, 39% odpytywanych stwierdziło, że przy zakupie zwraca przede wszystkim na rozwiązania technologiczne. Osiągi i prowadzenie były ważne dla 14%.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)