Kierowcy audi zderzyli się na Śląsku. Obaj byli pijani i nie mieli uprawnień

Kierowcy audi zderzyli się na Śląsku. Obaj byli pijani i nie mieli uprawnień

Do wypadku doszło późnym wieczorem.
Do wypadku doszło późnym wieczorem.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl
Aleksander Ruciński
27.10.2020 10:29, aktualizacja: 16.03.2023 15:48

W miejscowości Przystajń w powiecie Kłobuckim doszło do niecodziennego wypadku - dwaj kierowcy jadący autami tej samej marki zderzyli się ze sobą. Szybko okazało się, że łączy ich nie tylko uczucie do niemieckiej motoryzacji, ale i stan upojenia alkoholowego oraz brak uprawnień.

26-latek wyjeżdżał audi z posesji przy ulicy częstochowskiej w Przystajni. Wykonując manewr, nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierowcy audi, doprowadzając do poważnej kolizji. Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe oraz policja.

Podczas badania alkomatem okazało się, że zarówno 26-latek, który spowodował wypadek, jak i 28-latek będący jego ofiarą są nietrzeźwi. Pierwszy wydmuchał wynik 1,7 promila, a drugi 1,5 promila. Jakby tego było mało, żaden z mężczyzn nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Sprawca zdarzenia został odwieziony do szpitala z niewielkimi obrażeniami, a prosto stamtąd trafi zapewne na salę sądową. Tuż obok drugiego kierowcy. Obaj usłyszą zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu. Grozi im wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia, a w najgorszym wypadku nawet kara pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)