Kierowca TIR‑a miał chytry plan, żeby okraść pracodawcę. Pomagali mu wspólnicy

Złodzieje przenosili paczki z TIR-a do samochodu osobowego
Złodzieje przenosili paczki z TIR-a do samochodu osobowego
Źródło zdjęć: © Policja Wielkopolska

10.05.2023 15:43, aktual.: 10.05.2023 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn na gorącym uczynku. Kradli towary ekskluzywnych marek z TIR-a. Wartość niedoszłego łupu to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kierowca TIR-a po załadunku towaru wyjechał z magazynu w województwie łódzkim, ale zanim dojechał do wyznaczonego celu, zatrzymał się na parkingu stacji paliw w Rogoźnie (woj. wielkopolskie). Tam już czekali na niego wspólnicy w osobowym aucie. Złodzieje przenosili paczki do samochodu osobowego, po czym dzielili się zrabowanym łupem.

Policjanci z Obornik i Rogoźna zatrzymali 41-letniego kierowcę ciężarówki oraz dwóch paserów w wieku 30 i 34 lat (mieszkańców powiatu chodzieskiego), którzy w fordzie mondeo mieli już częściowo zapakowane kradzione rzeczy. Łupem złodziei padło ponad 70 paczek.

Był to asortyment ekskluzywnych marek pochodzących ze sprzedaży za pośrednictwem platformy zakupowej znanego sklepu wysyłkowego. Wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę ponad 32 tys. złotych. Gdyby nie szybkie działanie stróżów prawa straty mogłyby sięgać nawet pół miliona złotych.

Policja Wielkopolska

Kierowca TIR-a usłyszał zarzut kradzieży, a jego wspólnicy zostali oskarżeni o paserstwo. Złodzieje przyznali się do zarzucanego im czynu. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)