Kierowca Formuły 2 stracił prawo jazdy. Wszystko przez film, który opublikował w sieci

Amaury Cordeel
Amaury Cordeel
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Formula 2
Aleksander Ruciński

01.12.2022 10:57, aktual.: 01.12.2022 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amaury Cordeel to Belg jeżdżący w Formule 2. Nie można odmówić mu talentu. Niestety ze zdrowym rozsądkiem jest już nieco gorzej. Cordeel napytał sobie biedy publikując wideo z wyczynów na publicznych drogach.

Do zdarzenia doszło w 2020 roku, lecz belgijski sąd dopiero teraz zamknął sprawę i ogłosił wyrok. Jak donosi Motortsport.com, Cordeel znacząco naruszył przepisy jadąc z prędkością co najmniej 179 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Jakby tego było mało, sam dostarczył dowodu, publikując w sieci nagranie z szaleńczej jazdy.

Wideo szybko dotarło do policji, która postanowiła ukarać kierowcę. Po prawie dwóch latach Cordeel ostatecznie został uznany winnym. Otrzymał karę w wysokości 3600 euro i stracił prawo jazdy na sześć miesięcy.

Brak uprawnień nie powinien jednak stanowić przeszkody w dalszej karierze, gdyż przepisy Formuły 2 nie nakazują posiadania prawa jazdy. Niechlubny wyczyn może za to nadszarpnąć wizerunek 20-letniego Belga, szczególnie w oczach zespołu oraz sponsorów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tym bardziej, że to nie pierwsza taka akcja z udziałem Cordeela. Belg wzbudzał kontrowersje już wcześniej udostępniając nagrania z jazdy 300 km/h po publicznych drogach. W tamtym przypadku obyło się jednak bez kary, z uwagi na brak dowodów, że to on siedział za kółkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)