Kia z rekordem sprzedaży w Europie - to najlepszy kwartał mimo pandemii

Kia z rekordem sprzedaży w Europie - to najlepszy kwartał mimo pandemii19.10.2020 10:49
Ceed jest najlepiej sprzedającym się modelem Kii.
Ceed jest najlepiej sprzedającym się modelem Kii.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski

Pandemia koronawirusa mocno odbiła się na wynikach sprzedaży nowych samochodów w Europie. Nie wszyscy jednak ponieśli straty. Wyjątkiem jest Kia, która w 3 kwartale 2020 roku odnotowała rekordowe wyniki.

Jak donosi Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), w 3. kwartale 2020 roku Kia sprzedała 132 933 samochody na Starym Kontynencie. To wynik lepszy o 10 proc. od analogicznego okresu roku 2019 i rekordowy dla marki. Jak dotąd żaden kwartał nie okazał się aż tak dobry dla koreańskiej marki.

Co warte odnotowania, Kia przy okazji zwiększyła swój udział w europejskim rynku do 3,6 proc. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja w Polsce, gdzie Koreańczycy mogą pochwalić się wynikiem 5,91 proc - wzrost o 0,57 proc. w stosunku do roku 2019.

Sukces jest w dużej mierze wynikiem uzupełniania oferty o nowe propozycje, w szczególności z napędem hybrydowym i elektrycznym - obecnie stanowią one już 1/4 całkowitej sprzedaży Kii. W pierwszym przypadku sprzedaż wzrosła o 155 proc., a w drugim o 75,8 proc. w stosunku do roku 2019.

Mimo to największym wzięciem wciąż cieszą się modele z konwencjonalnym napędem. Co ciekawe, mimo popularności crossoverów, to kompaktowy Ceed dzierży palmę pierwszeństwa w wynikach sprzedaży marki Kia. Na drugim miejscu plasuje się Sportage, a na trzecim Stonic.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)