Kia Sportspace concept, czyli Optima w wersji kombi [aktualizacja]

Kia Sportspace concept, czyli Optima w wersji kombi [aktualizacja]

Kia Sportspace concept, czyli Optima w wersji kombi [aktualizacja]
Marcin Łobodziński
27.02.2015 22:15, aktualizacja: 02.10.2022 11:09

Zaprojektowana w Europie nowa wersja nadwoziowa Kii Optimy zostanie pokazana w Genewie w formie konceptu o nazwie Sportspace.

Kia Sportspace stylistycznie odwołuje się do modelu Optima i jest nie mniej atrakcyjna. Równie interesujące jest wnętrze z futurystycznym kokpitem. Samochód został zaprojektowany we Frankfurcie pod wodzą Gregory'ego Guillaume’a - głównego projektanta Kii w Europie.

Postanowiliśmy stworzyć całkowicie nową odmianę grand tourera dla osób aktywnych, które potrzebują rozsądnej przestrzeni bagażowej na weekendowe wypady, lecz nie akceptują kompromisów w dziedzinie stylu i komfortu, uzupełnionego pewnym zacięciem sportowym. – wyjaśnia Gregory Gauillaume.

Obraz

Raczej nie możemy się spodziewać identycznej wersji produkcyjnej, z tak nisko poprowadzoną linią dachu, ale Kia już nie raz nas zaskakiwała. Koncept zostanie pokazany w Genewie i prawdopodobnie wtedy dowiemy się czegoś więcej.

[aktualizacja 27 lutego]

Kia udostępniła przed premierą kilka informacji technicznych na temat koncepcyjnego Sportspace. Samochód ma 4855 mm długości, 1870 mm szerokości, 1425 mm wysokości oraz rozstaw osi wynoszący 2840 mm. Napęd realizuje 2-litrowy, turbodoładowany silnik T-GDI z bezpośrednim wtryskiem benzyny, rozwijający 250 KM, które trafiają na przednie koła.

Obraz

Interesująco prezentuje się podłoga bagażnika, na której zainstalowano 28 kulek ze stali nierdzewnej pozwalających na swobodne przesuwanie bagaży. Kulki obniżają się podczas załadunku do poziomu podłogi.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)