Kia na sportowo już niebawem!

Kia na sportowo już niebawem!

Kia Kee
Kia Kee
Piotr Mazanek
03.11.2010 11:15, aktualizacja: 02.10.2022 21:59

Kia kojarzy się ze wszystkim oprócz sportu. Wkrótce może się to jednak zmienić, bo azjatycki koncern planuje wkroczyć także na rynek sportowych samochodów. Kilkuletni koncept Kia Kee to tylko początek!

Dziennikarz z Automotive News przeprowadził dość obszerny wywiad z szefem designu w Kii, Peterem Schreyerem. Mężczyzna od czterech lat zajmuje się projektowaniem samochodów dla Azjatów, wcześniej robił to w Niemczech. Jego najlepszym i najbardziej znanym projektem jest Audi TT z roku 1998.

Peter Schreyer nie powiedział dokładnie, kiedy możemy się spodziewać agresywniejszych i bardziej sportowych aut Kii. Zapewnił jednak, że prędzej czy później się tego doczekamy. Skąd takie zainteresowanie segmentem ulubionym przez młodych ludzi? Kia musi zacząć działać właśnie w tym kierunku, bo samochody produkowane przez Azjatów stają się nudne.

Przypominam: koncept Kia Kee pokazano przed trzema laty. Szkoda, że później nic się w tej sprawie nie ruszyło, ale kto wie... Być może za kilka lat to właśnie Kia będzie nas zachwycać sportowymi liniami i dobrymi osiągami.

Źródło: AutonewsAutoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)