Jeździł nim Paul Walker. GT‑R R34 z "Szybkich i wściekłych" na sprzedaż

Nissan Skyline R34 GT-R
Nissan Skyline R34 GT-R
Źródło zdjęć: © Bonhams
Aleksander Ruciński

12.04.2023 09:51, aktual.: 12.04.2023 12:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nissan GT-R R34 to jeden z najbardziej kultowych wytworów japońskiej motoryzacji. Każdy egzemplarz w dobrym stanie jest na wagę złota. A co powiecie na taki, który wystąpił w znanej kinowej serii?

Mowa oczywiście o "Szybkich i wściekłych", konkretnie o czwartej części z 2009 roku. Za kierownicą niebieskiego GT-R'a zasiadał sam Paul Walker. Teraz możecie i wy, pod warunkiem, że macie gruby portfel.

To naprawdę ciekawy samochód, który w przeciwieństwie do wielu filmowych pojazdów nie jest wyłącznie pokazową wydmuszką. Egzemplarz sprowadzony do Stanów z Japonii został zmodyfikowany zgodnie z życzeniem samego Walkera.

Aktor tak bardzo wczuł się w rolę, że na planie potrzebował intercoolera Turbonetics, wydechu i zawieszenia Nismo czy 19-calowych felg Volk Racing RE30. Nieoficjalnie wiadomo, że prezentowany GT-R legitymuje się mocą blisko 550 KM - to dwukrotnie więcej niż seria.

Auto przeszło też kilka modyfikacji wizualnych. Szczególnie w kabinie, gdzie zagościł ekran multimediów, kierownica Momo Sport i pedały Nismo czy fotele OMP Racing, które Walker podobno uważał za najwygodniejsze.

Auto pojawiało się na planie w roli głównego pojazdu, z wyłączniem scen kaskaderskich, do których używano standardowych GT-R-ów i replik. To bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich kolekcjonerów. Chętni mogą wziąć udział w aukcji Bonhams, której start przewidziano na 28 kwietnia 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także