Jeździł nim Freddie Mercury. Wyjątkowy rolls-royce trafi na aukcję

Jeździł nim Freddie Mercury. Wyjątkowy rolls-royce trafi na aukcję

Rolls-Royce Silver Shadow
Rolls-Royce Silver Shadow
Źródło zdjęć: © duPont Registry
Aleksander Ruciński
17.10.2022 12:16, aktualizacja: 17.10.2022 13:14

Rolls-Royce Silver Shadow z 1974 roku to samochodowa gratka dla wielu kolekcjonerów. Ten egzemplarz dodatkowo może pochwalić się wyjątkowym właścicielem - w przeszłości należał bowiem do samego Freddiego Mercury'ego.

Dobrze zachowany egzemplarz rolls'a będzie jedną z największych gwiazd listopadowej aukcji RM Sotheby's, a dochód ze sprzedaży trafi na konto fundacji Superhumans Center wspierającej ofiary wojny w Ukrainie. Cel jest więc słuszny, a auto wyjątkowo atrakcyjne.

Taśmy fabryki opuściło w 1974 roku, a pięć lat później stało się własnością frontmana Queen, Freddiego Mercury'ego. Niestety szanse na to, że gwiazdor sam zasiadał za kółkiem są marne, gdyż nigdy nie zdobył odpowiednich uprawnień. Korzystał jednak z osobistego szofera.

Piękny egzemplarz z lakierem Silver Chalice i niebieskim wnętrzem był w posiadaniu Mercury'ego aż do jego śmierci w 1991 roku. Pod maską wciąż pracuje oryginalny silnik V8 o pojemności 6,75 litra. Mimo upływu lat, auto jest w dobrym stanie.

Chętnych raczej nie zabraknie, choć cena na razie pozostaje trudna do przewidzenia. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby był to najdroższy Silver Shadow w historii.

Rolls-Royce Silver Shadow
Rolls-Royce Silver Shadow© dupontregistry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)