Jechała bez koła po autostradzie. Przykręcili je policjanci

Jechała bez koła po autostradzie. Przykręcili je policjanci

Kobiecie odkręciło się koło. Na pomoc ruszyli mundurowi
Kobiecie odkręciło się koło. Na pomoc ruszyli mundurowi
Źródło zdjęć: © lubuska policja
13.04.2023 13:52, aktualizacja: 13.04.2023 16:12

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na 74. kilometrze autostrady A2. Kierującej skodą w trakcie jazdy odpadło koło. Usterkę postanowili usunąć lubuscy policjanci.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 11 kwietnia około godziny 19.40 na 74. kilometrze autostrady A2. Kierującej pojazdem, w trakcie podróży ruchliwą trasą odkręciło się koło. Samochód udało się bezpiecznie zatrzymać, jednak z powodu awarii nie było możliwości zjazdu z drogi na pobocze i pojazd stał na lewym pasie ruchu.

Po zgłoszeniu na miejsce szybko dotarł patrol drogówki ze świebodzińskiej komendy. Mundurowi zabezpieczyli miejsce, po chwili do pomocy w zabezpieczeniu dotarł również patrol służb drogowych obsługi autostrady, który oznakował miejsce

KPP w Świebodzinie

Czas oczekiwania na dotarcie pojazdu pomocy drogowej był na tyle długi, że mundurowi sami zdecydowali się usunąć usterkę i przykręcili kobiecie koło. Następnie w ich asyście zjechała z autostrady do miasta, gdzie mogła sprawdzić stan techniczny pojazdu.

Policjanci wzywani są do pomocy przy bardzo wielu różnych typach zdarzeń, część z nich nie dotyczy przestępstw czy wykroczeń. W każdej z nich jednak próbują wyjaśnić lub pomóc ludziom. Są też sytuacje, kiedy ich pomoc wychodzi poza zwykły zakres obowiązków. Tak po prostu, po ludzku.

KPP w Świebodzinie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)