Rekordzistka z mercedesa jechała 165 km/h w terenie zabudowanym

Rekordzistka z mercedesa jechała 165 km/h w terenie zabudowanym

Taka prędkość w zabudowanym to zdecydowana przesada.
Taka prędkość w zabudowanym to zdecydowana przesada.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
04.12.2020 13:19, aktualizacja: 16.03.2023 15:21

Policjanci z krapkowickiej grupy speed patrolujący drogę wojewódzką numer 416 zatrzymali 36-letnią kobietę, która zdecydowanie przesadziła z prędkością. Jadąc przez miejscowość Pietna miała na liczniku 165 km/h. Kara musiała być surowa.

165 km/h na jednopasmowej drodze wojewódzkiej trudno nazwać rozsądną prędkością podróżną. 36-latka jadąca mercedesem najwyraźniej miała jednak inne zdanie na ten temat. Rozpędziła się solidnie, ignorując znaki informujące o wjeździe w teren zabudowany. Policyjna kamera zarejestrowała wartość o 105 km/h wyższą od dopuszczalnej na tym odcinku.

W związku z popełnionym wykroczeniem kobieta, będąca mieszkanką gminy Głogówek została zatrzymana przez funkcjonariuszy z krapkowickiej grupy speed. Biorąc pod uwagę skalę nadużycia, rozmowa raczej nie należała do najmilszych. Tym bardziej, że zakończyła się mandatem, punktami karnymi i odebraniem prawa jazdy.

Policja apeluje o więcej rozsądku na drogach, przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nierzadko tragicznych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i łamiąc przepisy możemy skrzywdzić nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)