Jechał na rowerze drogą ekspresową. Zatrzymali go policjanci grupy Speed

Jechał na rowerze drogą ekspresową. Zatrzymali go policjanci grupy Speed

Rowerzystom nie wolno poruszać się drogami ekspresowymi i autostradami. Także poboczem czy pasem awaryjnym
Rowerzystom nie wolno poruszać się drogami ekspresowymi i autostradami. Także poboczem czy pasem awaryjnym
Źródło zdjęć: © Policja
Tomasz Budzik
21.07.2021 07:58, aktualizacja: 14.03.2023 15:48

Policyjna grupa Speed została powołana do walki z kierowcami, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią przepisy. W okolicy Myśliborza jej funkcjonariusze zaliczyli jednak nietypową interwencję. Na poboczu drogi S3 zauważyli rowerzystę.

Myśliborska policja od kierowców jadących drogą S3 otrzymała telefon o poruszającym się nią rowerzyście. Do wezwania pojechał patrol miejscowej grupy Speed i szybko potwierdził zgłoszenie. Korzystający z pobocza mężczyzna chciał pokonać jednośladem drogę pomiędzy węzłem Myślibórz a Gorzowem Wielkopolskim. To blisko 30 km.

Policjanci oczywiście szybko zatrzymali mężczyznę. Ten tłumaczył, że chciał tylko wrócić do domu, a ekspresówka wydawała mu się najbliższą drogą. Łatwo wyobrazić sobie skalę zagrożenia związanego z jazdą rowerem po poboczu drogi, na której kierowcy mogą rozwijać 120 km/h. Funkcjonariusze nabrali więc podejrzeń, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem dało jednak negatywny wynik, co zaskoczyło mundurowych.

Za jazdę rowerem po drodze ekspresowej mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 250 zł. Policja za pomocą radiowozu eskortowała go do najbliższego miejsca, w którym możliwe było opuszczenie trasy ekspresowej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)