Jechał ferrari 219 km/h. Przegrał w sądzie, zapłaci 5 tysięcy złotych

Jechał ferrari 219 km/h. Przegrał w sądzie, zapłaci 5 tysięcy złotych19.12.2020 14:44
Choć to tylko przekroczenie prędkości, sprawa ciągnęła się aż dwa lata
Choć to tylko przekroczenie prędkości, sprawa ciągnęła się aż dwa lata
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

To koniec sprawy, która swój początek miała jeszcze w październiku 2018 roku. Właśnie wtedy kierowca czerwonego ferrari został zatrzymany przez policjantów. To był początek problemów i batalii sądowych.

Policjanci zauważyli ferrari na drodze krajowej S3. Funkcjonariusze dogonili włoskie auto, po czym dokonali pierwszego pomiaru. Samochód gnał 200 km/h, a zanim zatrzymał się do kontroli, rozpędził się do nawet 219 km/h. Sprawa mogła się skończyć na 20 punktach karnych.

Zatrzymane ferrari
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Zatrzymane ferrari

To nie był jednak koniec, bowiem dokładniejsze sprawdzenie policyjnych baz danych wykazało kolejne nieprawidłowości. Kierowca miał już na koncie wiele wykroczeń drogowych, a co więcej, miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych. Za kierownicą ferrari zasiadła więc pasażerka.

Sprawa trafiła do sądu, który stwierdził, że kierowca był winny zarzucanych mu czynów. Oznaczało to karę w wysokości 1000 zł i pokrycie kosztów postępowania sądowego. Zatrzymany w ferrari nie zgodził się z tym wyrokiem i złożył odwołanie do sądu okręgowego. Decyzja została utrzymana, ale grzywna wzrosła do 5 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)